Випуск Академії Громадянина - громадсько-освітній проект руху "Чесно" в Чернівецькій області

Вже завершився чи не найактуальніший цього року соціально-освітній проект Академія громадянина –  багатосесійні навчання для громадсько-активної молоді, що проживає на території Чернівецької області. Організаторамизаходів була Чернівецька Координаційна рада Громадського руху «ЧЕСНО», у партнерстві з СММГО «МіСто», Асоціацією «Спільний простір»та ПНТ «Аналітик».
Всі сесії були надзвичайно цікавими та інформативними. На початку проекту, керівник аналітичного напряму кампанії «Фільтруй Раду!» Віталій ШАРЛАЙ розповів про складнощі та особливості аналізу діяльності чинних народних депутатів і кандидатів на відповідність критеріям доброчесності.У перший ж день, цікаву лекцію про політичну ситуацію напередодні виборів 2012 р. прочитав відомий буковинський політолог та журналіст Ігор БУРКУТ.Після дискусії про Громадський рух «ЧЕСНО» та аналізу політичної ситуації в країні напередодні виборів, цікавий тренінг — роботу в групах — проводили Наталі та Вероніка КРУГЛАШОВІ. Учасники сформували чотири групи, і їх завданням було охарактеризувати та дати власну оцінку важливості кількох критеріїв доброчесності.
В рамках тренінгу «Моніторинг засобів масової інформації» Наталі та Вероніка КРУГЛАШОВІ презентувала методику здійснення моніторингу ЗМІ. Одразу після цього учасники мали змогу застосувати дані знання на практиці — під час роботи в групах учасники здійснили моніторинг місцевих видань на тональність матеріалів стосовно влади та кандидатів.

Політолог Михайло ШМОРГУН в рамках свого тренінгу розповів про «революцію в комунікаціях та комунікації в революціях», запропонував власне бачення еволюції інформаційного суспільства, сучасних політичних технологій, «дав ключі до «кейсів», відкрив деякі секрети успішності роботи будь-якої організації, а також запропонував власну інтерпретацію поняття «мережеві структури». Наприкінці навчальної сесії, учасники закріплювали матеріал проектуванням власної мережі. 
На наступній сесії, координатор проекту «Буковинський громадянин ХХІ ст.» Вадим МІСЬКИЙ провів заняття про соціальні мережі та новітні медіа, в результаті чого, учасники на практиці самостійно зробили відповідний образ трьом кандидатам у соціальних мережах, а політолог Захара Подкидишев почитав лекція на тему: «Політичні технології у контексті формування та сприйняття образів політиків крізь призму медіа».
Згодом, до Академії Громадянина завітала відомий експерт – виконавчий директор ІПЦ «Наше Право» Оксана ВАЩУК, яка розповідала слухачам про тонкощі застосування Закону «Про доступ до публічної інформації» та новий інструмент впливу громадянського суспільства на місцеву політику – громадську експертизу. Також учасники мали чудову можливість почути думку доктора політичних наук, завідувача кафедри політології та державного управління ЧНУ Анатолія КРУГЛАШОВА про роль, відповідальність, механізми та важелі впливу організацій громадянського суспільства на процес прийняття рішень в країні.
Остання ж сесія була чи не найважливіша і була повністю присвячена виборчому процесу та дню голосування, тобто виборам від  А до Я: законодавство, порушення, реагування на них та громадський моніторинг. Лектором був директор Буковинського Центру Виборчих Технологій та гуру виборчого права Ігор БАБЮК.Більше того, в рамках цієї сесії, учасники Академії отримали можливість поспілкуватися з представниками  Європейської мережі зі спостереження за виборами ENEMO (MarxhenBokshiта BogdanLazar), запрошені Чернівецькою Координаційною Радою «ЧЕСНО».

Таким чином, Академія Громадянина навчила слухачів орієнтуватись в сучасній політиці; не бути обдуреними на виборах; захищати свій голос; механізмам громадського впливу на владу; ефективно комунікувати в соціальних медіа; отримувати доступ до публічної інформації; працювати з медіа та інформацією.
У день випуску учасникам було вручено відповідні сертифікати, що нададуть їм змогу працювати в команді професіоналів громадського аналітичного виборчого проекту «Буковинський громадянин ХХІ ст.» в рамках діяльності руху ЧЕСНО на Буковині.

P.S. Дякую всім за посмішки перед камерою!!! Хоча шкода, що мене на фотках немає, але все ж таки мене сфоткали на Академії Громадянина...

Координатор руху «ЧЕСНО» в Чернівецькій області

Георгій БОДНАРАШ

3 коментарі

Наташа Борісова
Щасливий, Джордж на фото))) Проект дійсно завершився, але життя триває і попереду ще багато роботи!
коментар було видалено
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте